Lees voor

Duurzaam Wonen De Rozenhoek

Fijner en energiezuiniger wonen. Dat is waar ‘Duurzaam Wonen’ om draait. Woonzorg Nederland wil milieubewust en duurzaam zijn. We streven ernaar dat onze woningen in 2030 gemiddeld energielabel B hebben. En in 2050 energieneutraal zijn. Wat merkt u hiervan als huurder?


De voordelen van Duurzaam Wonen op een rijtje:

  • Lekker warm in de winter en koel in de zomer
  • Altijd voldoende en gezonde lucht in huis
  • Een energiezuiniger huis, dus voordeliger voor de bewoners

Hoe maken we uw woning fijner en energiezuiniger?

Dat doen we door te isoleren, te ventileren en zonnepanelen te plaatsen. 

Isolatie

We voeren de volgende isolatiewerkzaamheden uit om uw woning comfortabeler en energiezuiniger te maken:

  • Glas: we vervangen al het glas in de kozijnen voor HR++ isolatieglas. Dit is glas met een dubbele isolatiewaarde. 
  • Kierdichting: we dichten kieren rondom de kozijnen, deuren en bij ramen die open kunnen. 
  • Dak: We isoleren van buitenaf het dak en vervangen de dakbedekking (alleen bij de 8 woningen aan de Kerkhoekstraat 9 tot en met 23 oneven)

Ventilatie

We voeren de volgende ventilatiewerkzaamheden uit om uw woning te voorzien van gezondere lucht en het energieverbruik te verminderen:

  • CO2-gestuurde mechanische ventilatie: de luchtkwaliteit in uw woning wordt gemeten door een CO2 sensor in de woonkamer en de slaapkamer. Als er te veel CO2 of vocht in de lucht zit, gaat de ventilatie automatisch harder aan om weer verse lucht in uw woning te krijgen. Ook kunt u dit systeem zelf bedienen.
  • Zelfregulerende ventilatieroosters in het nieuwe glas: de ventilatieroosters zorgen ervoor dat er verse lucht in uw woning komt.
  • Ventielen in de badkamer, het toilet en de keuken: de ventielen zorgen ervoor dat oude lucht uw woning uitgaat. 
  • Inkorten binnendeuren: Om door de hele woning goed te kunnen ventileren is het nodig dat een luchtstroom door de hele woning kan trekken. Om lucht van de ene naar de andere kamer te krijgen kan het zo zijn dat sommige binnendeuren ingekort worden tot maximaal 2 centimeter. Het gaat hierbij om deuren die te dicht tegen de grond aanzitten. Als de deur al voldoende ingekort is hoeft dit niet te gebeuren.

Zonnepanelen

We willen uw woning nóg energiezuiniger maken door zonnepanelen op het dak aan te brengen.

Elke woning krijgt twee zonnepanelen. We sluiten de zonnepanelen aan op uw meterkast.  Als het nodig is, passen we uw meterkast hierop aan.                    

Door de zonnepanelen wordt uw woning nóg energiezuiniger en bespaart u nog meer op uw energierekening. 

Goed voor u en voor uw portemonnee

Het energieverbruik zal (bij gelijk stookgedrag) afnemen. Naar verwachting zullen de woonlasten dankzij de energetische maatregelen niet stijgen.

Goed voor het milieu

Na de verbeteringen en bij gelijk stookverbruik daalt het energieverbruik en daarmee de uitstoot van CO2. Zo maken we samen de wereld een beetje duurzamer.

Samen met de bewoners

Voor dit project hebben we ook de bewoners hard nodig. Wij mogen alleen grote veranderingen aan uw woning uitvoeren als het grootste deel van de huurders hiermee instemt. Hieronder leest u hoe dat in de wet is geregeld. 

We houden de bewoners op de hoogte

Via nieuwsbrieven houden we de bewoners op de hoogte. Voor de aannemer aan de slag gaat, maakt hij met alle bewoners thuis een afspraak. Vanaf dat moment is de aannemer uw aanspreekpunt.

Handige documenten