Wie de Bolderbörg in Vlagtwedde binnenstapt, merkt het meteen: dit is een plek waar u zelfstandig woont, maar nooit alleen hoeft te zijn. Bewoners eten samen, lachen samen en er is altijd tijd voor een praatje. En heeft u op een moment zorg nodig? Dan is die dichtbij. Dat geeft rust.
Een plek waar u meetelt
De Bolderbörg is één van onze wooncomplexen met de woonvorm G’oudGeregeld. Hier woont u zelfstandig in een comfortabele, zorggeschikte woning, met of zonder zorgvraag. Huurders vormen samen een betrokken gemeenschap, waar mensen naar elkaar omkijken. Ook is er ondersteuning vanuit een zorgorganisatie mogelijk. Er wordt hierin samen opgetrokken met de bewonersconsulent van het complex. Dat maakt, samen met de voorzieningen in de buurt zoals winkels en een apotheek, dat G’oudGeregeld een woonvorm is met een prettige, veilige omgeving voor huurders. Een plek waar u kunt blijven wonen, ook als uw situatie verandert.
Omkijken naar elkaar
Ook bij wooncomplex Ten Anker in Den Helder is dat gevoel van saamhorigheid sterk aanwezig. Oud bewonersconsulent Bep Schellekens vertelt: “In Ten Anker wonen gelijkgestemden, heeft men aanspraak en is er altijd wat te doen. Mensen zijn dan zelf ook veel actiever.”

Mevrouw R. (78), huurder in Ten Anker ervaart dat dagelijks: “Ik eet hier elke dag, doe aan creatieve middagen en geniet van de bus-uitjes. Laatst waren we naar Texel. Dan heb ik een heerlijke dag. Ik hou niet van dichte deuren en niet van alleen zijn. Hier zie ik altijd wel iemand.”
Zorg dichtbij
G’oudGeregeld draait om samenwerken. Huurders, zorgorganisaties, vrijwilligers en Woonzorg Nederland trekken samen op. Daardoor is hulp altijd binnen handbereik.
Een verpleegkundige bij Tellus, de zorgorganisatie bij Ten Anker, vertelt: “Vrijwilligers spelen hier ook een grote rol bij. Er zijn vijftig vrijwilligers actief. Ze komen vaak uit de buurt. Zij helpen met maaltijden en de activiteiten. Ik werk hier graag en er is een prettige sfeer. We doen ons best voor de bewoners. Dat doen we met plezier.”
Altijd verbonden
Die sfeer van nabijheid voelt u ook in Waterrijk in Doetinchem, waar huurders en buurtgenoten elkaar vinden in ontmoetingsruimte Lekkerrijk. Eileen, huurder, verwoordt het mooi: “Als ik de deur opendoe, dan zie ik meteen andere mensen. Je weet dat je er niet alleen voor staat. Dat is zo’n geruststelling. Het vult een gat van eenzaamheid.”
En dat is precies wat G’oudGeregeld is: een plek waar u zich thuis voelt, met ruimte voor uw zelfstandigheid, verbondenheid met anderen en zorg wanneer dat nodig is. Een thuis voor nu én voor later.
